رسول خدا (صلى الله علیه و آله) فرمود : رمضان ماهى است كه ابتدایش رحمت است و میانه‏اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم.
حدیث
مراکز تابعه

ارتباط با ما

مدیریت فرهنگی هنری منطقه 14

مدیریت فرهنگی هنری منطقه 14 با در اختیار داشتن 8 مرکز فرهنگی مستقل و فعال،  دو مرکز مشارکتی با هدف مشارکت فعال و مؤثر مردم در اداره امور فرهنگی، هنری و . . . و ارتقاء سطح مشارکت فعالان فرهنگی و مردم در جریان فرهنگی منطقه، برنامه های متنوع فرهنگی هنری و آموزشی را برای استفاده قشرهای مختلف ارائه می دهد.
 فرهنگسرای اخلاق؛ به عنوان تنها فرهنگسرای منطقه 14 با مساحتی حدود 400 متر مربع در ناحیه یک شهرداری و محله شکوفه فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرده است. این مرکز با زیر بنایی حدود 1500 متر مربع در پنج طبقه به عنوان ستاد مراکز فرهنگی هنری منطقه 14، علاوه بر طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی هنری و آموزشی متناسب با بافت این منطقه، دارای واحدهای مختلف: آموزش، نگارخانه، کتابخانه و سالن اجتماعات می باشد
.

*نشانی: میدان شهداء، خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان گلزار تلفن:33312400 و 33312500

معرفی منطقه 14

منطقه 14جزء مناطق پهنه شرق تهران می باشد که با حدود 23 کیلومتر مربع مساحت و جمعیتی بالغ بر 500000نفر، بیش از 140000خانوار تهرانی را در 6 ناحیه و 26 محله خود سکنی داده است. در این منطقه با بافت فرهنگی مذهبی اصیل و محله‌هایی با هویت های تاریخی، شخصیت‌های مذهبی، انقلابی، علمی و هنری بزرگی، همچون شهید آیت الله محلاتی، شهید اندرزگو، حاج اسماعیل دولابی، دکتر محمد معین و استاد علی اکبر صنعتی، به عنوان شهروند زندگی کرده اند.

منطقه 14 شهرداری تهران با دارا بودن بیش از 125 مسجد و حسینیه و اهداء بیش از 2000 شهید به انقلاب اسلامی، لقب «دارالمؤمنین تهران» را به خود اختصاص داده است. 

در کنار سایر نهادها و مؤسسات فعال در عرصه های فرهنگی اجتماعی، مدیریت مراکز فرهنگی هنری منطقه 14 به عنوان یک حوزه تخصصی در مجموعه شهرداری از سال 1375 ، مسئولیت ترویج و تعمیق فرهنگ و هنر متعالی نشأت گرفته از تعالیم دین مبین اسلام و ارزش های انقلاب اسلامی را متناسب با شرایط و خصوصیات حال و آینده این منطقه از تهران بر عهده دارد و همواره سعی نموده است همراه با سایر مناطق و مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در فراهم ساختن بستر و زمینه ی نیل به حیات طیبه برای شهروندان تهرانی با اولویت رویکردهای سبک زندگی اسلامی- ایرانی، اخلاق و رفتار شهروندی، زیست شهری، هویت دینی، انقلابی، ملی، شهری و محله ای و همچنین مدیریت تغییرات فرهنگی، در حاکمیت روح دیانت و اخلاق اسلامی در فضای شهری، نقش مؤثری ایفاء نماید. 

معرفی مدیران

معرفی امکانات فرهنگسرا